Před čtyřmi lety byl světu představen revoluční vůz Audi A7 Sportback. Pětidveřové kupé tehdy ohromilo celý svět. Atletická silueta dávala tušit, že tento vůz nebude jen pohledný, ale pěkně dravý. Nyní přichází další evoluční fáze.

A7 Sportback v sobě snoubí vlastnosti hned několika karosářských variant – dravost kupé, komfort sedanu a praktičnost kombíku. Již při své premiéře před čtyřmi lety nastavila Audi nový standard v automobilovém designu. Ten potvrzuje i aktuální novinka, která díky dlouhé kapotě motoru, sportovním liniím a svažující se zádi vytváří dynamický dojem. Hlavními změnami oproti předchůdci je přepracovaná mřížka chladiče, nově tvarovaný nárazník a světlomety s novou grafikou. Nyní je A7 Sportback vybavena světly s LED diodami. Na přání ale může mít inovativní světlomety Matrix LED, které Audi představilo na sklonku loňského roku ve vlajkové lodi Audi A8. Bez nadsázky se o nich dá tvrdit, že jsou inteligentní. Umí například osvětlovat prostor před vozidlem v předem určených úhlech, tak aby například světla neoslňovala řidiče v protijedoucích automobilech.

Atletická záď je po celé své šířce vybavena spoilerem, který se vysouvá při rychlosti 130 km/hod. Na své místo se zasune při snížení rychlosti na 80 km/hod. Sériově je A7 Sportback dodávána se 17palcovými litými koly. Na výběr je ale dalších patnáct alternativních možností od 18palcových po 21palcová kola v různých designech.
Čistota a sportovní charakter linií exteriéru se odráží také uvnitř vozu. Na výběr je deset barevných kombinací. Ve středu palubní desky, která horizontálně obklopuje řidiče a spolujezdce, je umístněn 6,5″ barevný vysouvací displej. Nově byly definovány i použité materiály, které dodávají interiéru aristokratický charakter. Najdete tu leštěný hliník, ořechové dřevo či kůži Valcona. Bohatou standardní výbavu si každý může doplnit z ještě širší příplatkové nabídky. Mezi ně mimo jiné patří head-up displej, MMI navigační systém, plejáda elektronických asistenčních systémů, včetně asistenta nočního vidění, zvuková aparatura Bang & Olufsen a mnoho dalšího.

Jak už bylo zmíněno v úvodu A7 Sportback je vedle svého sportovního vzhledu také praktickým vozem. To dokazuje velikost zavazadlového prostoru, který pojme 535 litrů nákladu. Tento prostor se po sklopení zadních sedadel zvětší na 1350 litrů. To už je více než dostačující například pro golfovou výbavu. Audi A7 Sportback je komplexní automobil s osobitým stylem, komu by to přesto bylo málo, může se zaměřit na výkonnější varianty S nebo RS.

Motorizace pro Audi A7 Sportback
Motor/výkon                     
2.0 TFSI/185 kW (252 k)
3.0 TFSI quattro/245 kW/333 k
3.0 TDI ultra/160 kW/218 k
3.0 TDI quattro/160 kW/218 k
3.0 TDI quattro/200 kW/272 k
3.0 biTDI quattro/235 kW/320 k