Bentley Bentayga se zcela novým motorem W12 představuje nejrychlejší, nejvýkonnější, nejluxusnější a nejexkluzivnější SUV na světě. Nabízí ryzí jízdní zážitky Bentley a představuje výkladní skříň inovativních technologických prvků výbavy.

Model Bentayga, který byl navržený, zkonstruovaný a ručně vyrobený v Crewe, je ryzí Bentley. Jeho sošné tvary, vyznačující se elegantním a nadčasovým provedením, vyzařují perfektně vyvážený, sebevědomý atletismus. DNA značky Bentley je patrná se všech úhlů – od čtyř kulatých LED světlometů a velké masky chladiče až po výrazné boční partie a mohutnou zadní část.

Bentley Bentayga se vyznačuje nejkvalitnějším interiérem a bezkonkurenční úrovní zpracování. Kovové, dřevěné a kožené prvky – včetně úzkostlivě pečlivých přechodů mezi jednotlivými materiály – jsou ztělesněním moderního britského luxusu. Tato úroveň dokonalosti je dosažitelná pouze díky výjimečnému řemeslnému umu a mimořádným dovednostem zaměstnanců automobilky Bentley v Crewe.

Uploaded by graham_stacey

Srdcem nového modelu Bentayga je zcela nový, dvakrát přeplňovaný 6litrový motor W12. Mohutná 12válcová pohonná jednotka kombinuje hospodárnost a kultivovanost s ultra-luxusní úrovní výkonu a točivého momentu. S výkonem 608 k (447 kW) a točivým momentem 900 Nm zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,1 s a dosáhne maximální rychlosti 301 km/h. Tyto hodnoty dělají z Bentley Bentayga nejvýkonnější a nejrychlejší SUV na světě.

Wolfgang Dürheimer, předseda a výkonný ředitel společnosti Bentley Motors, říká: „Bentayga je skutečným Bentley mezi vozy SUV. V kategorii SUV redefinuje pojem luxusu a díky bezkonkurenční pozornosti k detailům, schopnostem jet kamkoliv a špičkovým technologiím nabízí ryzí zážitky ve stylu Bentley v jakémkoliv prostředí. S příchodem tohoto mimořádného vozu se těšíme na období silného růstu a prodejních úspěchů značky Bentley.“

Bentayga se veřejnosti poprvé představí na letošním frankfurtském autosalonu IAA od 15. do 27. září. První kusy se k zákazníkům dostanou na začátku roku 2016.

Výhradním zastoupením značky Bentley v České Republice je společnost Porsche Inter Auto CZ.