Německá společnost BIRKENSTOCK a současně značka (nejen) módní obuvi BERKENSTOCK
prezentovala pro média a vybrané zákazníky kolekci obuvi a doplňků, pásky, opasky a ponožkové zboží,
vše pro sezonu Jaro – Léto 2019.

Značka BIRKENSTOCK je v posledních letech velice žádaná a to zejména u prodejců kvalitní a módní obuvi. Ve spojení s módními designery nabízí i limitované kolekce pro prodejny s exkluzivním zbožím a módní butiky.

Úspěšnost značky, která byla založena již v roce 1774, dokazují i prodejní výsledky.

Zajímavé je, že společnost BIRKENSTOCK ponechává stále výrobu obuvi z 95% v Německu, malou část vyrábí v Portugalsku. Tato strategie „MADE IN GERMANY“, ale také vede k nutnosti velkých investic do rozšiřování výroby, avšak BIRKENSTOCK tuto výzvu ve zvýšené poptávce po zboží, dobře zvládá. Na druhé straně značka „MADE IN GERMANY“ vyvolává v zákaznících jistotu na kvalitu, je toto velice
žádané zejména u zákazníků z východní Evropy, ale i u nás.

Značka staví na mnoholeté tradici, avšak uplatňuje nové možnosti v technologiích a zejména v nových materiálech, barevných a grafických provedeních v návrzích nových modelů. Tato cesta módních inovací postavených na dlouholeté tradici, přináší značce BIRKENSTOCK současný úspěch.

Nutno také zmínit širokou nabídku dětské obuvi, kde zejména platí zmíněná kvalita, neboť veškeré modely obuvi BIRKENSTOCK mají anatomicky tvarované stélky nebo vložky. A rozhodně Vás zde zaskočí velice příznivé ceny. Rozhodně doporučujeme rodičům všech menších i dorůstajících dětí.

V České republice představili kolekci zástupci společnosti BIRKENSTOCK z Bratislavy, kde má firma dceřinou společnost s cílem rozvoje obchodu a expanze do zemí východní Evropy. Součástí prezentace módní kolekce byly také modely obuvi určené pro pracovní profese z oblasti stavebnictví, zpracovatelského průmyslu, elektrotechniky, zdravotnictví i dalších oborů.