V roce 2016 odvysílá BBC Two dvoudílný dokument ze zákulisí britského Vogue.

Po úspěšném snímku The September Issue z roku 2009, který nechal diváky nahlédnout do světa Anny Wintour, klíčové osobnosti amerického Vogue, přichází další, podobně zaměřený dokument. Tentokrát se podíváme do zákulisí britského Vogue, který příští rok oslaví století existence.

http://www.telegraph.co.uk/content/dam/fashion/2015-08/aug20/vogue-main-large.jpg

Tvůrci v čele s šéfredaktorkou Alexandrou Schulman, která britské módní bibli vévodí již 23 let, slibují odhalení  nevídaných tajemství, která britský Vogue doposud uchovával. Záběry odhalí proces tvorby časopisu, životy lidí, kteří za ním stojí a otevřou dveře do unikátního světa high fashion. „Nikdy předtím jsme kamerám nedovolili do magazínu nahlédnout, stoleté výročí se však zdá býti tou pravou chvílí k tomu ukázat, jak vzrušující a mocnou sílou Vogue je“, říká Alexandra Schulman.

http://www.buro247.com/thumb/700x390_5/images/bura2407-ret_1-h.jpg

O produkci dvouhodinového dokumentu se postará společnost Lightbox, za kterou stojí oskaroví bratranci Simon a Jonathan Chinn.

„Tohle je fantastická příležitost dostat se k jádru britského módního průmyslu a podívat se na jeho dopad v globálním měřítku.  Budou tam velké osobnosti, působivé příběhy a mnoho stylu. Zároveň se chceme zaměřit na důležité aspekty módního světa, například na to, jak velkou roli móda v dnešní Británii hraje a jak ovlivňuje zbytek světa“, komentuje projekt Simon Chinn.