Legendární bar inspirovaný třicátými léty se již přes dvacet let řadí mezi ty nejlepší podniky u nás. Jeho zakladatel, Václav Vojíř, tvrdí, že duší Bugsy’s je zejména tým – hlavně za ním totiž hosté chodí.

_DSC4629_30_31_32_33_34_35_fused
Na co by měl muž pozvat ženu, aby na ni udělal dojem?
Když bych chtěl na ženu udělat dojem, vezmu ji do baru před večeří na aperitiv. Za prvé to funguje skvěle pro tělo, které se pak na to jídlo více těší, a za druhé to navodí perfektní neformální atmosféru, díky níž si tu večeři užijí oba dva. A jestli ten drink bude jeden koktejl nebo sklenka champagne, to už je na nich, ale obojí je správně.

Kde se sbírá inspirace na nové drinky?
Inspiraci sbíráte v podstatě každý den v životě. Vnímáte sezonní produkty, něco ochutnáte a chcete se té věci přiblížit. Jeden z mých nejoblíbenějších koktejlů jsem si vymyslel v Thajsku u večeře, kdy nám jako mezichod servírovali salát z ledového melounu s hořčičným semínkem a koriandrem. Já jsem si to hned přetavil do drinku, a je fantastický!

Jaký drink je ten nejoblíbenější?
Drink, který je u nás dlouhá léta nejprodávanější, se jmenuje Bugsy’s rose, a to je jenom proto, že chutná a voní po růžích. Dostat do nápoje chuť květiny není v našich končinách standardní. Hosté na něj chodí také proto, že si ho až na výjimky dáte jenom tady.

Co vám Bugsy’s dalo a vzalo?
Dalo mi to životní naplnění. A co mi to vzalo? Tisíce klidných nocí. Mám převrácený život, když mi někdo volá ráno, tak ho nenávidím. Naruší to biorytmus, protože když se orientujete na noční čas, je z vás noční predátor.

V čem si myslíte, že tkví úspěch a zájem o Bugsy’s?
Myslím, že dlouhodobost úspěchu je především v osobním přístupu. Loajalita týmu k Bugsy‘s je obrovská. Například Honza Braniš, který má ten bar na starosti a vede ho velmi dlouho, je se mnou přes sedmnáct let. To si myslím, že je hlavní podstata úspěchu Bugsy’s – je postavený na osobním přístupu k hostům. My nemáme zákazníky, ale hosty, které hostíme.

Proč jít do Bugsy’s?
Protože vůbec, ale vůbec nemá smysl chodit kamkoli jinam.

Milan Zaleš, loňský barman roku ČR, v Bugsy's baru 8 let

Milan Zaleš, loňský barman roku ČR, je součástí týmu Bugsy’s baru už 8 let.

Sdílejte
Předchozí článekRoadtrip s BMW i8
Další článekMust C de Cartier