Přehodnocená funkcionalita a každodenní dekadence určují styl kolekce COS pro podzim a zimu 2016.

Paleta barev pro tuto sezónu, inspirovaná intenzivními odstíny z maleb britské umělkyně Lynette Yiadom Boakye,
zahrnuje sytou tmavou modř, intenzivní modrou, okrovou, vínově červenou a lesní zeleň. U dámských modelů jsou klasické tvary interpretovány v novém pojetí, aby vznikl nepravidelný a překvapivý
tón. Eklektické a někdy neobvyklé prvky přítomné v celé kolekci jsou inspirovány projektem italského návrháře Martino Gampera „100 židlí ve 100 dnech“.

COS_AW16_Womens_Look_23 COS_AW16_Womens_Look_3b
Důraz je kladen na výrazné tvary, které jsou zastoupeny vysokými roláky a prodlouženými rukávy, zatímco geometrické střihy dodávají oděvům multifunkční a definovaný vzhled. Vrstvení, „oversized“ styl, manipulovaný objem a asymetrické střihy vnášejí do modelů hravou nepravidelnost.

COS_AW16_Womens_Look_5
V pánské kolekci je kladen důraz na kombinaci dekadentního, ale modulárně vrstveného vzhledu. Detaily jako očka, pásky a zipy odpovídají funkčním oděvům do náročnějších podmínek, nicméně potisky, struktury a bohatá barevná paleta dodávají oděvům nádech hloubky a hmatatelnosti.COS_AW16_Mens_Look_12

 

Multifunkční kousky zůstávají důležité i tuto sezónu. Pro dámy je to kabela z měkké a ležérně pomačkané kůže s hliníkovými akcenty, která se dá přeložit a nosit jako psaníčko. Je zde i hybridní šál přeložený přes ramena s kapsami zastupujícími funkční prvky.