Proměna, která nikdy nekončí. Limitovaná edice Dom Pérignon Vintage 2004 Métamorphosis by Iris van Herpen.
Svět značky Dom Pérignon je světem ročníkových vín – několika pečlivě vybraných nejlepších ročníků z celého desetiletí. Tato unikátní vína jsou vždy zdrojem výjimečných a nezaměnitelných zážitků. Oslavou jedinečného ročníkového vína Dom Pérignon Vintage 2004 je limitovaná edice „Métamorphosis“, jejíž autorkou je nizozemská designérka Iris van Herpen.

Šampaňské Dom Pérignon odhaluje svou první, harmonickou plnost minimálně po 8 letech zrání. Poté je limitovaný počet láhví umístěn zpět do sklepů, aby dosáhl druhého stupně zralosti. Druhá etapa zrání, tzv. Plénitude 2, trvá 16 let. Víno je plné energie, je výrazným a majestátním zpodobněním intenzity značky Dom Pérignon. Třetí etapa, tzv. Plénitude 3, nastává po nejméně 25 letech zrání, kdy jeho esence vstupuje do neprobádaného světa a plně se rozvíjí jeho komplexita. Procesem zrání Dom Pérignon demonstruje svou neutuchající víru v moc nového stvoření.
V závěru letošního roku se do memoárů značky nepřehlédnutelně zapíše nekonformní umělkyně, nizozemská módní návrhářka Iris van Herpen, která ztvárnila koncept metamorfózy a vtiskla osobitý design ikonické láhvi Dom Pérignon.

Limitovaná edice z dílny Iris van Herpen bude v prodeji ve specializovaných prodejnách od října 2014. Klasická varianta Dom Pérignon Blanc 2004 by Iris van Herpen má doporučenou prodejní cenu 4.400 Kč. Milovníci růžového šampaňského ocení Dom Pérignon Rosé 2003 by Iris Van Herpen za 9.800 Kč.

www.domperignon.com