Kuba miluje koktejly a barmani i jejich zákazníci milují kubánský rum.

Ve vzduchu létají kapky rumu, v sále voní doutníky a na pódiu i pod ním se v rytmu salsy pohybují stovky usměvavých tváří. Díky Havana Club Grand Prix diváci ochutnají Kubu, aniž by museli do nějakého letadla nastoupit. A barmani, ti se předhánějí v tom, který z nich naopak zažije Kubu na vlastní kůži.

04MZSVPKRa2hsc-KpQBFx3_66aB1gOWfJesAaFCc5O4,1jK4BDKGv6OFQ2yZRIeujPAi6Z-6qEuSlylV5Wn3RpI,YN4p9FKJHiuvOTAod2b8UEoRJ74M_CPqi6mLtR9p9FM

Letos budou soutěžící v rámci Havana Club Grand Prix míchat koktejly podeváté; navíc úplně poprvé se soutěží pouze v mixologii. Pro řadu finalistů v historii Havana Club Grand Prix znamenalo právě klání se slavným kubánským rumem bod obratu, který je vynesl mezi světovou špičku – Václav Vojíř, Aleš Půta, Jan Braniš, Ondřej Hnilička, Radim Hamrosi, Kateřina Kluchová… Všechna tato jména jsou dnes nejen hvězdami u nás, ale skvěle konkurují i svým zahraničním kolegům.

Kdo bude další? To se dozvíteve čtvrtek 12. listopadu, kdy v Radlické kulturní sportovně proběhne české finále Havana Club Grand Prix. Tam budete moci úspěch vítěze oslavit v ryzím kubánském stylu, osobně popřát nejlepšímu barmanovi hodně štěstí v kole nejnáročnějším a dokonce se sami ocitnout v roli porotců – po skončení oficiálního kola bude všech deset finalistů připravovat koktejly na tzv. open baru. Budete je moci ochutnávat a barman, který od vás nakonec dostane nejlepší hodnocení, poletí (jako nesoutěžící doprovod) na Kubu taky!

Pro více informací sledujte www.facebook.com/havanaclub.cz