Otevřená verze modelu Huracán LP 610-4 kombinuje sílu a výkon karosářské verze kupé s emocemi jízdy s větrem ve vlasech.

Huracán Spyder představuje nejnovější evoluci charakteristického designového jazyka Lamborghini. Nabízí mimořádný vizuální zážitek, zatímco se i nadále drží principu značky Lamborghini, kdy „tvar je dán funkcí“: Lamborghini Huracán LP 610-4 Spyder je stejně vzrušující na pohled, jako je vzrušující ho řídit.

„Huracán LP 610-4 Spyder je další kapitolou úspěšného příběhu atmosféricky plněného modelu Huracán V10 a pokračuje v tradici značky Lamborghini ve výrobě otevřených automobilů,“ říká Stephan Winkelmann, prezident a CEO společnosti Automobili Lamborghini. „Huracán Spyder kombinuje inovace, výkony a vzhled karosářské verze kupé s novými technologiemi a jinou emoční dimenzí. Jeho předchůdce, model Gallardo Spyder, se stal nejprodávanějším otevřeným vozem v historii značky Lamborghini a očekáváme, že Huracán Spyder svého předchůdce ve všech ohledech překoná.“

assets_Uploads_Prilohy_3280-lamborghini-huracan-lp-610-4-spyder_obrazky_397817

Nový Huracán Spyder je ztělesněním inspirativní technologie, mimořádné kvality a dechberoucích výkonů. Luxusní komfort s čistým a dynamickým designem zaručuje, že otevřený Huracán je svébytným kultovním Lamborghini. Ať natažená, nebo složená, lehká, elektrohydraulicky ovládaná plátěná střecha propůjčuje novému Lamborghini charakteristicky impozantní zevnějšek a řidiči a jeho spolujezdci poskytuje maximální komfort s nekompromisní ovladatelností a výkony.

Atmosféricky plněný motor 5,2 l V10 produkuje 449 kW/610 k. Nový Huracán LP 610-4 Spyder zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,4 s a maximální rychlost dosahuje 324 km/h. Spyder se také vyznačuje novými technickými finesami, dostupnými pro všechny členy rodiny Huracán modelového roku 2016. Mezi ně patří systém vypínání jednotlivých válců v kombinaci se systémem start/stop a nový, elektronicky řízený pohon všech kol pro ještě lepší chování na silnici.

assets_Uploads_Prilohy_3280-lamborghini-huracan-lp-610-4-spyder_obrazky_lamborghini-huracan-lp-610-4-spyder-02-960x640

Výhradním zastoupením společnosti Automobili Lamborghini v České republice je Porsche Inter Auto CZ.