Připravili jsme pro vás výběr míst, kam zajít, až vás ostré slunce unaví, a kde najít rychlou úlevu v podobě skvělého drinku, gelata nebo české zmrzliny. Rozpálené dlažební kostky vyměňte za piknikové místo v zeleni, nechte hýčkat v některé ze soukromých zahrad, nebo si dopřejte osvěžující masáž.

Crème de la Crème
Husova 231/12, Praha 1
www.cremecreme.cz
Crème de la Crème

Zastavte se na italskou zmrzlinu z těch nejlahodnějších surovin. Oříšky z Piemontu, pomeranče ze Sardinie – denně je čerstvě připraveno přes dvacet druhů přímo mistrem zmrzlinářem Janem Hochsteigerem. Sorbety, smetanové zmrzliny, ale i vynikající dorty, káva či francouzská vína vás příjemně naladí na celý den.

La Sultane de Saba
Lucemburská 16, Praha 3 – Vinohrady
www.lasultanedesaba.cz

Dopřejte si hedvábné ošetření kokony bource morušového. Při hloubkové modeláži pleti zapomenete na okolní svět. Jemné doteky smotky hedvábných vláken, dechberoucí vůně produktů a vzácné ingredience. Vaše pleť bude po ošetření hydratovaná, barevně sjednocená, projasněná a heboučká jako hedvábí.

THE GRAND MARK
Hybernská 12, Praha 1
www.cz.grandmark.cz

Unikátní soukromá zahrada hotelu The Grand Mark s barokní fontánou je jedinečným místem k posezení, relaxaci a vychutnání skvělého jídla, kávy i koktejlů uprostřed zeleně a přitom v samém centru města. Restaurace Le Grill vás pohltí svou atmosférou a šéfkuchař Ondřej Koráb vám se svým týmem připraví speciality inspirované mezinárodní i českou kuchyní a pokrmy z grilu. Letní menu je inspirováno čerstvými sezonními surovinami. Od června do září mohou hosté navštívit každou středu večer zahradní grilování s živou klavírní hudbou. Pod klenutými barokními stropy Two Steps baru či v přilehlé zimní zahradě si mohou hosté vychutnat oblíbené signature koktejly, kávu, chutné pokrmy z barového menu i domácí dezerty.

Cathedral Café
Týnská 11, Praha 1
www.cathedral-cafe-lounge-restaurant.com

IMG_06885

Jen pár kroků od Staroměstského náměstí na vás čeká oáza plná květin a zeleně. Pokud váš den začne právě v  Cathedral Cafe, můžete si jako start do nového dne dopřát francouzskou, anglickou či ruskou snídani.

Další tipy na to, kam v létě v Praze zajít, najdete v letním čísle magazínu Pařížská Street.