Připraveni? Brusel. Milán. Barcelona. Nice. Napište každé slovo na jeden papírek, zavřete oči a vyberte si. Klidně všechny. Z Prahy tam České aerolinie létají až několikrát týdně.

Do vnitrozemí

Město, kde se řídí Evropa

BruselZačneme v hlavním městě Belgie v Bruselu. Proč? Neboť je sídlem Evropské komise, Rady Evropské unie a NATO. Pokud se chystáte na procházku v okolí Atomia, připravte se, že potkáte množství mužů a žen z 28 různých států v tmavých oblecích, kteří nejspíše pracují v politice a tvoří v okolí Atomia velice formální atmosféru. Náměstí Grand Place, které je jedno z nejkrásnějších na světě a od roku 1998 je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, dominuje gotická radnice z 15. století s věží vysokou 96 metrů, na níž je umístěna socha sv. Michala. Ten je považován za patrona Bruselu.

Tipy Českých aerolinií: Belgie je čokoládové království a Laurent Gerbaud je pravý maestro chocolatier. Své výtvory vyrábí z kakaových bobů Trinitario z Madagaskaru a z bobů Nacional z Ekvádoru. Pralinky plní například fíky, hruškami a dalšími druhy ovoce. Jeho čokoládovna se nachází 700 metrů od náměstí Grand Place.

Z Prahy do Bruselu poletíte hodinu a třicet minut a rozhodnout se můžete opravdu ze dne na den, protože České aerolinie tam vysílají až dvanáct letadel za týden.

 

Nákupy, espresso a fotbal

MilanChuť tisícileté historie v podobě katedrály Duomo di Milano (která je jednou z největších svého druhu na světě) ve spojení s téměř nekonečnými nákupními možnostmi v ulicích Corso Vittorio Emanuele II, Via Monte Napoleone nebo ve slavné pasáži Galeria Vittorio Emanuele II. A protože pro Italy je největším náboženstvím káva a calcio (tedy fotbal), tak není až takovým překvapením, že v Milánu narazíte na spoustu příjemných kaváren, kde vám uvaří pravděpodobně nejlepší espresso na světě. Zajet si můžete i na prohlídku slavného stadionu San Siro nebo si kupte dres v jednom z fan shopů městských rivalů Inter či AC Milán, které leží přímo v centru.

Tipy Českých aerolinií: Ať už jste milovníkem opery či ne, tak vězte, že v pravděpodobně nejslavnějším operním domě světa La Scala na vás čeká zážitek na celý život.

Doporučujeme operu od Gioacchina Rossiniho Othello nebo La bohèmeod Giacoma Pucciniho.

Cesta z Prahy do Milána potrvá hodinu a třicet minut a České aerolinie tam vysílají až deset letadel týdně.

 

K moři

Katalánská metropole

BarcelonaHlavní město Katalánska patří mezi to nejlepší, co můžete v této slunné zemi vidět. Je to druhé největší španělské město a žije v něm přes tři miliony obyvatel. Kromě gotické čtvrti, slavné katedrály Sagrada Família a dalších Gaudího architektonických děl navštivte Picassovo muzeum nebo fotbalový stadion Camp Nou s kapacitou takřka sto tisíc míst. V pozdějších odpoledních hodinách si udělejte relax v jedné z restaurací na náměstí Catalunya a ochutnejte pravou španělskou sangrii.

Tipy Českých aerolinií: Nezapomeňte, že Barcelona leží při pobřeží Středozemního moře, a tak není problém strávit celý den vodními hrátkami a opalováním například na pláži Barceloneta, která je kilometr a půl dlouhá a patří mezi nejpopulárnější pláže světa.

Z Letiště Václava Havla poletíte do Barcelony zhruba dvě hodiny a třicet pět minut a s Českými aeroliniemi si tam můžete zaletět až osmkrát týdně.

 

Na Azurové pobřeží

NiceHlavní letovisko Azurového pobřeží neboli Francouzské riviéry se jmenuje Nice. Tohle krásné město splní veškeré nároky na královskou dovolenou. Luxusní hotely okolo pláže, kde popíjí smetánka (a
vy) předražené drinky a pojídá místní speciální palačinku z cizrnového těsta s názvem Socca. Spousta prestižních klubů, kde hrají světoví dýdžejové za neuvěřitelné honoráře. Azurové moře s honosnými jachtami a všudypřítomnými paparazzi, kteří v okolí vyhlížejí známé tváře, jako jsou Sylvester Stallone nebo Paris Hilton na dovolené. Nice je ale velké město a má i druhou tvář. Čerstvý přímořský vzduch, láska k umění, kus historie i liduprázdné hory, které lákají k prozkoumání.

Tipy Českých aerolinií: Navštivte proslulý High Club, kde hráli (a pravidelně hrají) takové hudební hvězdy jako Avicii, Alex Gaudino, Bob Sinclair, Benny Benassi, Lil John a další.

Let z Prahy potrvá hodinu a padesát minut. S Českými aeroliniemi můžete do Nice letět až pětkrát týdně.