A je to tu. Konec jedné kabelkové éry. Francouzský módní dům totiž přestal s výrobou jednoho z nejznámějších provedení kabelek LV.

http://contents.louisvuitton.com/is/image/lv/1/PP_VP_L/louis-vuitton-alma-gm-monogram-multicolore-canvas-icons--M40441_PM2_Front%20view.jpg

Design Multicolored Monogram, který navrhl japonský umělec Takashi Murakami, se na kabelkách značky Louis Vuitton začal objevovat v roce 2003. Nápad na kolaboraci vzešel z hlavy tehdejšího kreativního ředitele značky, Marca Jacobse, který s barevným potiskem slavil velké úspěchy. Zdá se, že Jacobsův následovník, Nicolas Ghesquière, stejné nadšení nesdílel a proto výrobu kabelek se známým designem během letošního července zastavil. Podle WWD manažerka butiku na Saks Fifth Avenue potvrdila, že kabelka „butiky opouští na konci července, a to navždy“.

 

http://au.louisvuitton.com/images/is/image/lv/1/PP_VP_L/louis-vuitton-petit-noe-monogram-multicolore-canvas-handbags--M42230_PM1_Focus_view_Louis%20Vuitton_handbag_Petit%20Noe%20Monogram%20Multicolor.jpg

Barevný doplněk si v době jeho největší slávy oblíbila široká řada celebrit – od Paris Hilton a Nicole Richie přes Sarah Jessicu Parker až po Naomi Campbell. Módní dům tehdejší „IT bag“ vyráběl v několika tvarových a typových variacích – nutno podotknout, že v několika variacích se také s velkou slávou padělala.

Samotné vedení ukončení výroby komentovalo pouze stroze – s tím, že se značka chce „posunout dál“.  Pokud náhodou nějaký kousek s jíž „mrtvým“ monogramem vlastníte, pečlivě ho uschovejte. V budoucnu byste na něm totiž mohli hodně vydělat.

Paris-hilton-Murakami-lv-bag.0