Přemýšlíte nad tím, jak si zlepšit ranní vstávání? Co zkusit kávu z řady Nespresso Lungo Grands Crus?

Lungo znamená italsky dlouhý, vodový, zředěný a od toho se odvíjí i filozofie nápoje – jedná se o espresso, které má však dvojnásobný objem. Nespresso nyní nabízí čtyři varianty různých chuťových profilů a intenzity kávy lungo, která vás připraví na následující den.

Fortissio Lungo

Kávová zrna ze Západní Indie Arabica Monsoon Malabar dávají této kávě plné a syrové aroma; Arabica z Latinské Ameriky kávě naopak dodává strukturu, kulatost a subtilní náznak kyselosti a utváří komplexní profil směsi.  Trocha Robusty přidává vůni obilovin a sílu a zdůrazňuje unikátní indickou Arabicu.

Vivalto Lungo

Vivalto je tvořeno z vyvážené kombinace děleně pražených, jihoamerických a východoafrických káv Arabica a oproti kávě Fortissio Lungo je jeho chuť jemnější. Po přičichnutí ucítíte nádech květin, pražení a lehké dřevité tóny. Díky tomu, že se zrna každého druhu praží zvlášť, mají chutě káv rovnoměrné zastoupení a skvěle se doplňují. 

Linizio Lungo

Linizio Lungo, jemné a hebké, je směsí jemných káv Arabica se sladovými a cereálními tóny. Arabiky z Brazílie a Kolumbie, které tvoří tuto směs, jsou speciálně vybírány. Každá z nich je zpracovávána jiným způsobem –  zrna odrůdy Bourbon z Brazílie jsou propláchnuta, očištěna od dužiny a vysušena na slunci, kolumbijská káva je naopak fermentována s dužinou a až následně propláchnuta. Oddělené pražení odhaluje specifika obou odrůd. Na jedné straně jsou díky delšímu pražení zrna tmavší a zvýrazní se díky němu sladové tóny odrůdy Bourbon. Na druhé straně se kolumbijská Arabica praží kratší dobu, a proto je světlejší. Kratší pražení také zvýrazní lehčí tóny připomínající cukrovou třtinu, která je specifická pro tuto oblast.

Vivalto Lungo Decaffeinato

Bezkofeinová verze Vivalto Lungo má stejně bohatý charakter jako verze klasická, jelikož aromatický profil kávy je pečlivě chráněn během procesu odstranění kofeinu. Arabica je v této směsi nakombinovaná z káv pocházejících z Etiopie, Kolumbie a dalších oblastí.