Jaká je pro vás opravdu ikonická módní osobnost?

Nesmírně respektuji Chanel. Pro její vize, příběh, styl. Stejně tak jako obdivuji Valentino.

Někdo, kdo vás inspiruje?

Roberto Cavalli mě inspiruje v jednom kuse. Využívá ve svých návrzích spoustu druhů materiálů, a to se mi líbí. Má obrovský cit pro správnou kombinaci. To je podobné, jako při výběru kamenů.

Zajímala by vás spolupráce s módními řetězci? Oslovily vás již?

Ano, oslovily. Víte, v poslední době je velice časté, že velké řetězce osloví návrháře, aby pro ně vytvořili módní kolekci z levnějších materiálů, která bude cenově dostupná. Pro mě taková spolupráce ale zajímavá není. Jde totiž o levné, nekvalitní zboží, ne o luxusní výrobky. Moje filozofie je jiná – snažím se vytvářet skutečně luxusní originální šperky. Proto nevidím v takové spolupráci pro svou značku žádný potenciál.

Jaký je váš běžný denní program?

Ale slibte mi, že se nebudete smát… Vstávám každý den velmi brzy ráno, vezu syna do školy a hned potom vyřizuji hromady emailů ještě před tím, než se dostanu do kanceláře. Jinak to nejde – když totiž přijdu do kanceláře, všichni se na mě sesypou. Doslova!

Začíná to novými nápady, které si vyslechnu, posoudím a případně požádám o vylepšení. Potom přijdou na řadu drahokamy, které právě dorazily z výroby. Tady je nutné opravdu striktní posouzení kvality zpracování po všech stránkách. Zároveň musím vidět veškeré kombinace těchto kamenů na náhrdelníku. Ty musím schválit; žádný kámen neopustí naši centrálu bez mého souhlasu.

Potom jdu do marketingového oddělení, kde na mé OK čeká několik lidí: musím dát zpětnou vazbu k reklamní kampani, odsouhlasit fotografie výrobků a tak podobně. Takhle to mám každý pracovní den. Pokud tedy zrovna nejsem na cestách.

A co nějaký volný čas, koníčky, odpočinek…

Můj největší koníček jsou moji dva psi, Toni a Theo. Kokršpanělé. Po práci je beru s sebou na projížďku na kole do hor. Po náročném dni plném stresu si tak úžasně vyčistím hlavu. Jsou moje radost, vždy mi vykouzlí úsměv na tváři. Když nejsem se svými pejsky, čtu knihy. Nejradši mám biografie, naposledy to byly životní příběh Elisabeth Taylor a Richarda Burtona.

Obchodní zastoupení pro ČR zajišťuje klenotnictví Dušák.

www.dusak.cz