O kávě se často říká, že je nezdravá kvůli kofeinu. Je to ale pravda? V Nespressu říkají ne! A pro ty, kteří chtějí kávu bez kofeinu, mají novou řadu Decaffeinato.

Káva není návyková ve smyslu návyku na kofein. Jde jen o zvyk, nikoli závislost. Kofein stimuluje mentální činnost, zvyšuje bdělost a je také fyzickým stimulantem. Jeho účinky se začínají objevovat po cca 15 minutách od požití a jeho vrcholná koncentrace v těle se dostavuje cca po 30 minutách.Vědecké průzkumy naznačují, že spotřeba kofeinu od 200 do 300 mg denně je bezpečná i pro těhotné či kojící ženy. Za zdravé množství kávy je považována dávka do 400 mg denně, což odpovídá ekvivalentu 4–5 šálků Grand Cru Nespresso.

Kávoví experti společnosti Nespresso vybrali tři nejpopulárnější kávy Grand Cru – Intenso, Espresso a Lungo – a vytvořili jejich bezkofeinové protějšky. Milovníci kávy si tak nyní mohou vychutnat Nespresso v jakémkoli zdravotním stavu a v kteroukoli denní i noční hodinu.

LIONEL DERIAZ , ALL USES , ALL USES , WORLDWIDE , ALLDecaffeinato neboli káva bez kofeinu bude snadno rozpoznatelná díky nápadné červené tečce na špičce každé kapsle.

www.nespresso.com