Dlouho jste se nemohli dočkat, ale ta chvíle přišla. Golfová sezona začala a to jediné, nad čím přemýšlíte, je, kde budete vylepšovat své osobní statistiky letos. Proto jsme připravili výběr nejzajímavějších golfových hřišť u nás!

Kynžvart

Dech beroucí hřiště v harmonické, klidné a tajuplné krajině v okolí klasicistního zámku Kynžvart v západních Čechách, kde se kdysi, za kancléře Metternicha, tvořily dějiny celé Evropy. Pro vaše báječné golfové dobrodružství vás zde čekají potoky, ušlechtilý park, louky, rokle, rybníky, Bílý kámen, lavička, kde král básníků Johann von Goethe sedával s Ulrikou von Levetzow… A jamka číslo 18, patrně vůbec nejkrásnější jamka v Čechách. Letos vás klub přivítá mimo jiné novou nabídkou restaurace. Hřiště leží mezi Českým a Slavkovským lesem, v krajině proslulé rašeliništi i minerálními vodami. Při cestě do Karlových Varů či Mariánských Lázní nezbytná zastávka každého golfisty.

www.golfkynzvart.cz

 

Golf Resort Club Hodkovičky

Vždy skvěle udržované devítijamkové hřiště přímo v Praze u Vltavy, s rozsáhlými tréninkovými plochami a kvalitní restaurací. Vděčné místo ke hře či tréninku, kdykoli máte přes den chvíli čas.

www.hodkovicky.cz

Golfové hřiště Albatross

Špičkové osmnáctijamkové hřiště poblíž hradu Karlštejn, které již dvakrát hostilo Ladies European Tour, navrhl jej renomovaný Keith Preston.

www.albatross.cz

 

Golfarena Praha

Čistě tréninkový areál hned vedle centra Prahy, z Pařížské je to sem kousek. Vedle driving range je zde hezký areál pro trénink krátké hry a indoorové zázemí se simulátory.

www.golfarenapraha.cz

 

Loreta Golf Club Pyšely

Poměrně nové hřiště necelou půlhodinu autem na jih od Prahy v krásné krajině Posázaví. Je stejně jako Albatross a Ypsilon u Liberce navržené britským architektem Keithem Prestonem. Výhodou je ubytování na hřišti – co je hezčího, než probuzení uprostřed golfového hřiště a snídaně na terase s výhledem na osmnáctý green pokrytý ranní rosou.

www.loretagolf.cz

 

Prague City Golf

Vynikající osmnáctijamkové linksové hřiště v Praze-Zbraslavi, asi 15 minut jízdy z Pařížské ulice. Specialitou jsou plochy s červeným pískem „sandy wastes“ i klasické linskové „pot bunkers“. Najdete tu i 18jamkový puttovací green „Himaláje“, inspirovaný slavným „Ladies Putting course of St. Andrews“.

www.praguecitygolf.cz

 

Čertovo břemeno

Ano, je to 79 km od Prahy, ale zde poznáte pravý venkov: kopce, kamenné zídky, stáda koňů i bizonů (nebojte, jsou v ohradě v outu), rybníčky a klid. A také asi nejkrásnější klubovna u nás, v roce 2013 navržená na evropskou architektonickou Cenu Miese van der Rohe.

www.cebr.cz