Nákup kabelek za několik stovek tisíc korun. Bezhlavé utrácení, nebo spíše promyšlená investice? Záleží jen na úhlu pohledu. A na tom, jestli kupujete ty správné.

 Je to nádherná představa. Jdete do luxusního butiku v Pařížské ulici a vyberete si kabelku, která vám padla do oka. A že stojí desítky tisíc, to je jen nepatrná nevýhoda. Pro vás to ale není jen tak nějaké utrácení. Ten nový přepychový kousek ve svém šatníku berete jako aktiva, ne pasiva. A právem!

Legendy mezi kabelkami

 Hermés Birkin, Dior Lady Dior, Fendi Baguette, Chanel 2.55. Kabelky, které jsou zárukou té nejvyšší kvality zpracování ve spojení s prestiží nejsilnějších módních domů na světě. Pokud byste si chtěla jednu z nich pořídit, průměrná cena je sice zhruba 150 000 Kč, ale vězte, že vámi vynaložené prostředky budou dobře uloženy. Důvod? Tyhle kabelky prostě neztrácejí svou cenu. I za několik let je můžete dobře prodat a vydělat. Třeba na aukci. Aukčních domů, které se prodejem  luxusních kabelek zabývá je mnoho. Jedním z největších je Heritage Auctions.

Iniciály a nenápadné logo

Možná je to pro spoustu lidí nelogické, ale u těch nejdražších kabelek není vždy jednoduché poznat značku. Mají totiž velmi nenápadná loga. Dámy, které si luxusní kabelky pořizují, s tím nemají problém. Naopak. Rády si připlatí za diskrétnost. A za to, když si mohou kabelku personifikovat. Například vyšívané iniciály na vnitřní kapse či na spodní straně jsou velmi žádaný prvek, který většina značek umožňuje.

Mistrovské dílo

 Pokud máte zálusk na opravdové mistrovské dílo, pak se zaměřte na Chanel Diamond Forever Classic Bag. Je vyrobena z aligátoří kůže a je pokryta 334 diamanty zasazenými v 18karátovém zlatě. Její cena je v přepočtu úctyhodných 7 milionů korun, takže je královnou všech kabelek. Ano, je to dost peněz, ale také je třeba si uvědomit, že na světě je jen několik kusů a vlastnit jeden z nich je jako mít doma obraz od Cézanna nebo Picassa.